Přihlášky na sezonu 2020 spuštěny!

Novinky v sezoně 2018AKMT, 2.2.2018

Vážení jezdci, soutěžící a příznivci kartingu,
ve spolupráci s komisí kartingu Vám přinášíme novinky, které Vás v sezoně 2018 čekají.

CZECH KART OPEN 2018

Určitě jste zaznamenali informace o sloučení Poháru AČR a Mistrovství ČR do jednoho závodního víkendu. Od tohoto kroku si slibujeme početnější jezdecké zastoupení, lepší organizaci (vyjma jednoho podniku bude celý seriál pořádat Autoklub Moravská Třebová) a větší medializaci. Rádi bychom, aby právě medializace pomohla i Vám ve shánění partnerů a sponzorů. Reportáže ze závodů MČR jsou pravidelnou součístí Světa motorů České televize. Zároveň jsme také navázali spolupráci s motoristickými servery, abychom informace o kartingových závodech dostali blíže veřejnosti. V souvislosti s tímto jsme vytvořili nový vizuální styl, který bude nově vzniklé spojení PAČR a MČR zaštiťovat pod názvem CZECH KART OPEN (CKO).

Brzy také bude připravený nový web s možností rezervace startovních čísel.

Systém závodů

Sezona bude obsahovat 6 závodních víkendů započítávaných do celkového hodnocení. V mistrovských třídách bude zachované oddělené bodování pro jezdce s licencí G (v KZ2 E - viz níže) -PAČR a E nebo vyšší, popř. zahraniční - MČR. Rozjížďky budou v rámci kategorie společné pro všechny typy licencí.

Stejně jako v loňském roce se závod bude skládat ze 2 finálových a 1 superfinálové jízdy.

Na všech závodech bude nasazený kamerový systém zaznamenávající incidenty.

Licence 2018

Jistě Vám také neuniklo, že od letošního roku je možné žádat o licenci již jen elektronicky a to přes informační systém AČR. Informace o novém elektronickém systému naleznete zde. Pozor, pro každého jezdce a soutěžícího je nutné provést samostatnou registraci!

Informace o licencích jsou přehledně popsány v tomto dokumentu. Pro shrnutí:

  • Pohárová licence byla nahrazena národní licencí G, která je platná pro třídy vypsané v Poháru AČR (Baby 60, Mini 60, a KZ2 Gentleman) a pohárové třídy (Easykart, Rotax, Rok, Honda).
  • Pro kategorii KZ2 v rámci PAČR je potřeba vlastnit národní licenci stupně E z důvodu nutnosti prohlídky sportovním lékařem. Jezdci této kategorie si na začátku sezony zvolí, zda budou bodovat do PAČR nebo MČR.
  • Jezdci, kteří budou bodovat do MČR musí mít minimálně národní licenci E.
  • Jezdci, kteří v loňském roce vlastnili pohárovou licenci, budou mít národní licenci E zdarma.
  • Národní licenci G nebude možné v průběhu sezony "upgradovat" na mezinárodní licenci. Jezdcům pohárových tříd, které mají postupová místa na světová finále, proto doporučujeme licenci E.

 AKMT  2.2.2018 Zpět na seznam článků

Další články

Všechny články