Přihlášky na sezonu 2020 spuštěny!

Napínavý konec kartingové sezonyAKMT, 1.10.2018

Byť bylo v některých kategoriích o mistrech a vítězích rozhodnuto již v předstihu, nabídl poslední podnik CZECH KART OPEN 2018 více než napínavou podívanou. Nemalou měrou tomu přispěla krásná trať v německém Wackersdorfu, která skýtá opravdu velké množství příležitostí pro předjíždění a která zároveň byla pro spoustu jezdců zcela novou výzvou.

Na okruh v loňském roce hostící mistrovství světa v kartingu se sjelo na 180 závodníků a závodnic. Na tomto vysokém počtu se podíleli také jezdci ze SLovenska, Německa, Rakouska, Polska i Maďarska. A nutno podotknout, že zahraniční cestu rozhodně nebyli jen do počtu, ba právě naopak.

Neuvěřitelná byla vyrovnanost jezdců. V kvalifikaci třídy Baby 60 nedělil první dva jezdce žádný měřitelný rozdíl a rozhodovalo až druhé nejrychlejší kolo. V Mini 60 a Easykart 60 se pak do jedné vteřiny vměstnalo 14 potažmo 15 jezdců. Podobný stav byl i v královské třídě KZ2. Čím dál více rozhodují titěrné nuance.

Nebývale se dařilo ženám. Zatímco polská závodnice Matylda Matracka (SCS Racing) zvítězila v Mini 6O, ve třídě Honda 390 naprosto dominovala Michaela Dorčíková (SBM motorsport) ze Slovenska. Dvě vítězné dámy doplnila v Easykart 100 čtvrtá Michelle Jandová (Cimbu autosport).

Krásné sportovní gesto bylo k vidění u SUPERROKů. Favoritem závodu byl jednoznačně Ondřej Kočka, jehož motor ale v superfinále vypověděl službu. Jeho největší rival a vítěz superfinále Jiří Němeček nabídl Ondřejovi své místo na stupních vítězů se slovy, že vítězem měl být on.

Poslední mistrovskou třídou, kde ještě nebylo rozhodnuto, byla OK junior. Zcela podle předpokladů si naprosto bez zaváhání dojel pro titul Josef Knopp. Připojil se tak k Maxi Kepeňovi (Baby 60), Matvei Sonkinovi (Mini 60) a Dominiku Javůrkovi (KZ2). Poslední jmenovaný si vybral porci smůli. Ještě v druhé jízdě zadřel motor jen několik metrů po projetí cílem. V superfinále však odstoupil již po několika kolech a z pístu jeho motoru zbyla doslova jen hromádka šrotu.

Pro spoustu motokáristů ale sezona ještě nekončí. Po skončení tuzemské sezony jsou na programu světová finále pohárových kategorií, na které z CZECH KART OPEN postupují nejlepší jezdci.

Easykart International Grand Finals 5. - 7. 10. 2018, Circuito di Siena (Itálie)

ROK CUP Internationsl Final 2018 10 - 13. 10. 2018, Lonato (Itálie)

Rotax MAX Challenge Grand Finals 24. 11. - 1. 12. 2018, Conde - Paraíba (Brazílie)

 

Foto: JOKA / motokary.cz

 AKMT  1.10.2018 Zpět na seznam článků

Další články

Všechny články