Přihlášky na sezonu 2020 spuštěny!

Karting zná první jméno letošního mistra ČRAKMT, 30.8.2018

VÝSLEDKY | FOTOGALERIE

Pátým závodem pokračoval seriál závodů CZECH KART OPEN 2018 – mistrovství ČR a Pohár AČR v kartingu, tentokráte na okruhu ve Vysokém Mýtě. Do východních Čech přijelo o body bojovat více než 160 jezdců a vzhledem k tomu, že sezona pomalu vrcholí, měli závodníci o dostatek motivace pro souboje bohatě postaráno.

Školní 50

V padesátkách se sešlo hned 17 motokárových nadějí. V kategorii, která učí nejmenší jezdce správným závodním návykům, děti nesbírají žádné body a po závodě na všechny z nich čeká zasloužená odměna.

Baby 60 - MČR a PAČR

Vítězstvím ve všech 3 závodních jízdách si o titul mistra ČR důrazně řekl Max Kepeň (JP Motorsport), zatímco jeho největší konkurent Séb Štastný (Autoklub OK KART Teplice v AČR) především v prvním finále trochu ztratil a v superfinále uhájil druhou pozici o necelé 3 desetinky před třetím Lukášem Obručníkem (GT2 Motorsport).

V rámci Poháru AČR zvítězil František Němec (JM - KART KLUB v AČR) před Davidem Pávem (H-KART CLUB V AČR) a Filipem Kovalíkem (MS KART racing team s.r.o.)

Mini 60 - MČR a PAČR

I v nejrychlejších šedesátkách, kde startovalo 21 jezdců, je aktuální lídr Matvei Sonkin (H-KART CLUB V AČR) před posledním závodem ve značně komfortní situaci a o titul ho může připravit již jen souhra náhod. Stejně jako Kepeň v Baby 60 veze z Mýta plný počet bodů. Na stupně vítězů jej doprovodil Marek Skřivan a Ivan Pavlovec (JARDAN KARTING KLUB v AČR).

V Poháru AČR se z vítězství v superfinále radoval Tomáš Javůrek (JARDAN KARTING KLUB v AČR), druhý dojel Matěj Preuss a třetí Miloš Roudnický (oba H-KART CLUB V AČR).

OK junior - MČR
Pokud by dominující Josef Knopp (JK Racing s.r.o.) nevynechal první podnik letošní sezony, velmi pravděpodobně by ve Vysokém Mýtě již slavil titul. Takto se rozhodne až v posledním klání. Stříbro putuje Aleksanderovi Matrackimu (SCS Racing) do Polska, bronz pak Matyáši Loudovi.

KZ2 – MČR a PAČR
Dominik Javůrek (JOKA Racing) nenechal nikoho na pochybách, že titul v královské kategorii bude letos ve správných rukou a plným bodovým ziskem si jej s předstihem zajistil. Smůlu měl průběžně druhý Karel Simon (KART CZ klub v AČR), který v superfinále kolidoval s poněkud bezohledně jedoucím jezdcem o kolo zpět. Druhé místo tak vybojoval Dominik Polcr (Strnadel Motorsport), třetí stupínek patřil Michalu Pražákovi (SPIRIT RACING).

V Poháru AČR zkomplikovaly vedoucímu jezdci celkové klasifikace Petru Vojtovi situaci problémy s převodovkou, kvůli nimž neodstartoval do druhého finále. V superfinále pak ale vše napravil a dojel si pro vítězství. Stupně vítězů doplnilo bratrské duo Ondřej a Jan Kaprovi.

KZ2 Gentleman
Povinnosti v jiných seriálech a motoristických disciplínách nepustily na start dva průběžně nejlepší jezdce, což dalo všem ostatním zajímavé šance na pěkný výsledek. Chuť si spravil vítěz Václav Vrkoč, který značně zabojoval, když ho ještě před startem prvního finále zradilo řazení. Druhým místem byl možná poněkud zklamaný vítěz kvalifikace Roman Patera. Nejlepší výsledek sezony naopak zaznamenal třetí Libor Blaha.

Easykart 60
Největší drama se odehrálo ještě před startem volných tréninků. Průběžně druhý Jindra Pešl (JP MOTORSPORT v AČR) si na přilehlém hřišti přivodil nepěkné zranění, které mu bohužel pro tento závod vystavilo stopku. Cesta k celkovému vítězství v seriálu se tak otevřela Jiřímu Skopalíkovi, který situace bezezbytku využil. Druhým místem se blýskl Jan Čermák (28 Kart Team, z.s.), třetím místem zaznamenal svůj nejlepší výsledek sezony Petr Kačírek jun. (DUCK RACING AUTOKLUB v AČR).

Easykart 100
I ve stovkách je o celkovém vítězi již rozhodnuto. Zlato si prvním místem v Mýtě pojistil Martin Antoš (Motorsport Pelikán s.r.o.), druhý dojel Maxmilian Zimin (SPIRIT RACING), třetím místem završil povedený víkend Vladimír Doubek (Lukamotorsport Czech s.r.o.).

Honda GX390
Stejně jako v minulém závodě zvítězil v superfinále Michael Jelínek (SBM motorsport) před průběžně prvním Davidem Matějů (Autoklub OK KART Teplice v AČR). Hned při premiérovém startu v CZECH KART OPEN vystoupil na stupně vítězů také Petr Goluch.

Honda Endurance
Ve vytrvalostním závodě, který byl pro problémy s hlukem nakonec zkrácen z klasických 3 hodin na 2,5, si pro vítězství v závodě a tím i vítězství v celém seriálu dojel tým TEAM OKKART - Kart 33, na stupních vítězů doplněný o druhý Goluch Kart Team a třetí K.R.T.-SBM motorsport III.

SUPERROK
Ani v 5. závodě Jiří Němeček nezaváhal a i on je již jistým vítězem seriálu. Druhé místo obsadil Marek Pytlík, dvojici mužů doplnila na bedně Monika Podhradská.

ROK
I mezi ROKkery proběhla korunovace celkového vítěze. Bez překvapení se jím stal rychlý a nadějný junior Jiří Bečička (BBB kart team v AČR), který letos také hájí české barvy v rámci mezinárodní séria CIK-FIA Karting Academy Trophy. Druhým nejrychlejším byl opět Martin Hudec, bronz odváží Jan Šula.

Seriál CZECH KART OPEN 2018 vyvrcholí přesně v polovině října závodem v německém Wackersdorfu.

 AKMT  30.8.2018 Zpět na seznam článků

Další články

Všechny články